Dieta

Otyłość

Wbrew obiegowej opinii, człowiek nie składa się z tego, co zjada. Ludzki organizm składa się z tego, co wchłania, gdyż sporą część zjedzonego posiłku po prostu wydalamy ze stolcem. Toteż, choć jest to warunek sine qua non zdrowia, prawidłowe odżywianie nie gwarantuje, że organizm z pożywienia pozyska wszystkie potrzebne substancje, zaś niepotrzebne nie wnikną doń w sposób niekontrolowany, lecz zostaną wydalone jako stolec. Zależy to od sprawności przewodu pokarmowego, którego zadaniem jest trawienie zjedzonego posiłku, czyli rozkład na proste substancje chemiczne przy użyciu soków i enzymów trawiennych, gdyż tylko w tej postaci składniki pokarmowe (po wchłonięciu) mogą być przez organizm przyswojone, tj. wykorzystane na potrzeby metabolizmu.

W tej sytuacji, gdy organizm wchłania tylko potrzebne mu substancje, a pozostałe – zbędne i szkodliwe wydala

W przypadku otyłości u kobiet mamy do czynienia z wadliwa pracą jajników, trzustki i tarczycy. Związane jest z tym też nadnercze, ośrodek sytości, wątroba oraz akumulacja złota i bakterii we wszystkich wspomnianych miejscach. Jeśli waga sięga np. 150 kg z pewnością jakiś organ nie funkcjonuje poprawnie. Można stosować różne terapie ale z pewnością nie głodówkę.

Nadwaga

Jest stanem obniżonej energii, pożywienie zamienia się w tłuszcz zamiast w energię, za co głównie odpowiada wątroba, która wymaga ona oczyszczania.

Niedowaga

Często trudna do skorygowania, kiedy żołądek wydaje się być pełny już po kilku kęsach, a w jego ścianie spotykana jest salmonella, lamblie,i inne pospolite pasożyty normalnie nie żyjące w żołądku a często są tam znajdowane w przypadku niedowagi. Kiedy odpornosć żołądka jest niska, rozwijają się w nim bakterie i pasożyty. Główna przyczyna takiego stanu rzeczy jest metal stomatologiczny spływający stale z pokarmem. Jeżeli wątroba jest skażona pleśniami możesz nie odczuwać potrzeby jedzenia.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH