Badanie FOOD DETECTIVE

1.       Czym jest nietolerancja:

Nietolerancja pokarmowa jest to niewłaściwa reakcja organizmu na składniki pewnych pokarmów. Długotrwałe choroby, o podłożu trudnym do zdiagnozowania, mogą mieć swą przyczynę w nietolerancji pokarmowej. Towarzyszy jej szereg nieprzyjemnych objawów i wiele przewlekłych zaburzeń ze strony różnych narządów. Najczęstsze objawy to: astma, bezsenność, biegunki, bóle głowy, bóle stawów, celiakia, depresja, drażliwość, egzema, fibromialgia, hipoglikemia, migrena, moczenie nocne, ADHD, nieżyt żołądka, problemy dermatologiczne, reumatoidalne zapalenie stawów, wrzodziejące zapalenie okrężnicy, wzdęcia, zapalenie skóry, zaparcia, jelito nadwrażliwe, zespół złego wchłaniania, przewlekłe zmęczenie. Chorzy często skarżą się na nieustanny „zamęt w głowie”, zmęczenie, niepewność i opuchnięcie. Nie powinno się lekceważyć niebezpieczeństwa, jakim jest taka nietolerancja; jeśli nawet nie stwarza ona bezpośredniego zagrożenia dla życia, może znacząco wpłynąć na zdolność do prowadzenia normalnego, zdrowego trybu życia. Niektórzy będą mieć tylko jeden objaw, jak np. ostre bóle głowy, podczas gdy u innych objawi się to zespołem objawów.
Przyczyny nietolerancji nie są do końca poznane. Dużą rolę odgrywają : niedostateczne trawienie, dysbioza, kandydoza, pasożyty, zakażenia jelit, źle zrównoważona dieta, spożywanie alkoholu i niektóre leki.
Nietolerancja pokarmowa często mylona jest z alergią pokarmową. Mniej niż 2% osób cierpi na alergie pokarmowe, natomiast szacunkowo nawet 45% populacji może mieć nietolerancję pokarmową.
W wielu przypadkach nietolerancji pokarmowej towarzyszy nieprawidłowa odpowiedź odpornościowa na konkretny pokarm , charakteryzująca się zwiększoną ilością przeciwciał typu IgG  produkowanych we krwi. Same objawy nietolerancji pokarmowej mogą wystąpić kilka godzin albo nawet kilka dni później.  Test Food Detective, na podstawie próbki krwi pobranej z palca, pozwala określić produkty pokarmowe powodujące nadprodukcję przeciwciał typu IgG. Test bada reakcje organizmu na 59 produktów żywnościowych.

2.       Różnica między alergią pokarmową a nietolerancją pokarmową ?

Przy typowej alergii pokarmowej, po kontakcie z alergenem zazwyczaj występuje szybka i gwałtowna reakcja (katar, kichanie, świąt nosa, łzawienie oczu, objawy skórne) związana z wyrzutem histminy typ reakcji – IgE zależna.
Objawy występowania nietolerancji pokarmowej odwleczone w czasie występują nawet po kliku dniach od spożycia wybranych produktów i mogą trwać tygodniami, reakcja związana jest z nietolerancją białka pokarmowego (zaburzenia procesu trawienia niektórych składników pokarmu) – IgG zależna.

3.       Diagnostyka nietolerancji pokarmowych

Test FoodDetective jest szybkim testem diagnostycznym, dzięki któremu zdiagnozować można  nietolerancje pokarmowe, które dają szereg niespecyficznych objawów, łącznie z utrudnieniem terapii odchudzającej.Test jest prosty w wykonaniu, dokładny i szybki. Wynik w formie pisemnej przedstawia wyszczególnienie i opis nietolerowanych produktów, ich stopień natężenia, źródło pochodzenia oraz alternatywy do zastosowania.

•       Po otrzymaniu wyniku testu, nietolerowanie pokarmy wyklucza się z diety lub ogranicza na pewien czas, aż do poprawy stanu organizmu i wyeliminowania objawów nietolerancji.

•       Ważne jest, aby dieta eliminacyjna (wykluczająca pokarmy na które występuje reakcja) był sporządzona przez specjalistę – dietetyka. Zapewni to przede wszystkim wyeliminowanie wszystkich produktów i potraw na które występuje nietolerancja, zastąpienie ich alternatywnymi produktami, tak aby nie spowodować niedoborów pokarmowych.

Test ten został opracowany przez firmę Cambridge Nutritional Sciences (CNS) Ltd. z Wielkiej Brytanii, będącą częścią Omega Diagnostics Group PLC. CNS od 1994 r. specjalizuje się w dostarczaniu testów z zakresu chorób zakaźnych i autoimmunologicznych. Firma koncentruje się na produktach opartych na metodzie immunoenzymosorbcyjnej (ELISA), która gwarantuje pewność i wiarygodność wyników.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH